Canon Pixma TS5150 tusze. Nieużywane mogą zasychać

Tusze do drukarki Canon Pixma TS 5150 są zauważanym wydatkiem, trzeba jednak dopowiedzieć, że do wielu innych drukarek tusze są nieco droższe. Kupując Canon Pixma TS 5150 tusze liczymy, że wystarcza na wydrukowanie wielu stron. Tak oczywiście może być. Warto jednak pamiętać, że Canon Pixma TS 5150 tusze mogą zasychać.

Taki zaschnięty tusz czasami udaje się udrożnić, nie jest to jednak generalna zasada. Tusz do drukarki Canon Pixma TS 5150 potrafi bowiem zaschnąć tak mocno, że jego udrożnienie będzie niemożliwe. Taki tusz do drukarki Canon Pixma TS 5150 nadaje się tylko do wyrzucenia. Konieczny jest zakup nowego.

Nieużywane tusze warto przechowywać w fabrycznych opakowaniach

Aby uniknąć zasychania  Canon Pixma TS 5150 tusz zamiennik lub oryginał, należy jak najszybciej założyć go do drukarki. Jeśli nie ma takiej potrzeby – bo na przykład – poprzedni tusz się jeszcze nie skończył, nowy Canon Pixma TS 5150 tusz zamiennik lub oryginał należy przechowywać w fabrycznym i zamkniętym opakowaniu.

Taki pojemnik nie zaschnie, bowiem nie będzie do niego dostępu powietrza, co więcej, w fabrycznym opakowaniu tusz ma założoną ochronę na głowicę drukującą, a właśnie głowica najczęściej zasycha, uniemożliwiając drukowanie.

Warto co jakiś czas wydrukować choć jeden dokument

Tusz założony do drukarki również może zaschnąć i to na trwałe. Tak się dzieje, gdy przez wiele dni nie drukujemy żadnych dokumentów, drukarka stoi zaś nieużywana. Tusze w takiej drukarce bez wątpienia z czasem zaschną, a jeśli drukarka stoi w miejscu, gdzie jest bardzo ciepło, tusze mogą zaschnąć już po tygodniu nieużywania drukarki. Mając tego świadomość, warto raz na kilka dni wydrukować przy pomocy drukarki cokolwiek, nawet jedną kartkę papieru.

Regularne drukowanie zapobiega bowiem zasychaniu tuszu w głowicy drukującej pojemnika. Oczywiście trzeba w takiej sytuacji drukować dokument w kolorze, tylko wtedy bowiem na kartkę spłynie tusz z każdego pojemnika, który znajduje się w drukarce.