Dlaczego warto mieć w firmie pieczątki?

Prowadzenie firmy to wcale nie jest prosta sprawa. Nie dość, że trzeba umiejętnie zarządzać ludźmi, to również należy być dokładnym nie tylko dla siebie, ale również wobec zatrudnionych. Musimy dawać im najlepsze narzędzia, aby mogli sumiennie i bez przeszkód wypełniać swoje obowiązki. Trudno sobie wyobrazić jakąkolwiek firmę bez pieczątki, natomiast postanowiliśmy dokładnie przeanalizować to, dlaczego warto je mieć. Chcąc się dowiedzieć więcej, zachęcamy do lektury poniższego tekstu.

Pieczątki są elementem potwierdzania dokumentów biurowych

Poważne dokumenty, które wychodzą z każdego biura muszą być poświadczone pieczęcią firmową. To jaki będzie mieć wzór jest już mniej istotne, bo często są to kwestie indywidualnie rozstrzygane w budynkach firmowych. Pieczątki firmowe są koniecznością w każdej firmie i są one elementem tego, że dokument wpłynął oraz wyszedł z biura. Tak więc pieczątki będą umieszczane zarówno na korespondencji zewnętrznej, jak i wewnętrznej (szczegóły tutaj). Dopiero gdy na dokumencie/certyfikacie zostanie umieszczona pieczątka, dopiero można na niej złożyć podpis.

pieczątki

Pieczątki są tanie

Nie ma co ukrywać, że pieczątki to nie jest droga rzecz. Trzeba zaznaczyć, że na nich można umieścić takie informacje jak e-mail, nr telefonu bądź też nawet profil w mediach społecznościowych. Można więc powiedzieć, że jest to element marketingowy, który nie kosztuje wiele. Małe pieczątki firmowe kosztują około 50 zł, natomiast jeżeli chcemy dysponować ogromnymi, to będzie to wydatek w okolicach 100-150 zł.