HP Deskjet Ink Advantage i tusze 655

Każdy kto szuka oszczędnej drukarki do domowego użytku, napotka na swojej drodze serię Ink Advantage od HP. Jednym z kilku modeli jest 3785, gabarytami jest on najmniejszym przedstawicielem serii Ink Advantage. Sprawdźmy jak sobie radzi w realnych warunkach.

Bardzo niewielkie urządzenie

seria hp 655Seria Ink Adv. zdobyła swoje uznanie na rynku drukarek jako najkorzystniejsze w eksploatacji drukarki atramentowe marki HP. Przeznaczone do codziennego domowego drukowania oraz ewentualnie w małej firmie. Urządzenie ma łączyć prostą obsługę z bardzo wysoką jakością pracy i niskimi cenami materiałów eksploatacyjnych. Model 3785 wyróżnia się szczególnie, bowiem jest najmniejszy spośród kilkunastu urządzeń tej serii. A najdnocześnie przez pewien czas piastowało rolę najmniejszego na świecie urządzenia wielofunkcyjnego. Podobnie do większych przedstawicieli gatunku oferuje szybki druk w czerni i kolorze, skanowanie oraz kopiowanie. Wszystkie te funkcje wykonuje za pomocą łączności WiFi. Złącz nie jest wiele. Oczywiście zasilanie w tylnej części, oraz wejście USB-B do łączności przewodowej. Liczba przycisków też niczym nie zaskakuje, zapewniają sporą niezależność od komputera zaś same pracują miękko.

W komplecie poza urządzeniem są przewody: zasilający oraz USB. Pojemniki z tuszem Hp 655 w czerni i kolorze oraz płyta z oprogramowaniem. Montaż pojemniczków z tuszem hp i przygotowanie do pracy nie zabiera wiele czasu, natomiast instalacja sterowników jest zależna od wydajności naszego komputera.

Szybkość oraz jakość wydruku

Po instalacji sterowników oraz ich skonfigurowaniu można przystąpić do pracy. HP informuje o 19 stronach na minutę w zwykłym trybie, oraz o 8 stronach w ISO dla druku w czerni. Realnie te wartości zgadzają z danymi podanymi przez producenta. W przypadku druku monochromatycznego można uzyskać od 7 do 9 stron w czerni oraz 6 w kolorze. Trzeba w tym miejscu dodać, że sporą zasługą tych liczb jest tusz hp 655 z wkładem drukującym CZ111AE. Który zapewnia równe pokrycie oraz bardzo dobrą wydajność. W przypadku drukowania w trybie roboczym oraz normalnym różnica w kolorach a także na krawędziach czcionek będą widoczne, lecz to normalny stan. Bardzo dobrą wizytówką dla producenta jest to, że użytkownik nie musi korzystać z najwyższych ustawień ponieważ nie przynoszą znacznej poprawy. Tym samym oszczędza tusz, zaś drukarka zaskakuje rezulatatem.

Intuicyjna łączność

Łączność pomiędzy PC a Ink Advantage odbywa się z wykorzystaniem WiFi. Konfiguracja jest bardzo prosta, dzięki czemu nawet laik jest w stanie dosyć szybko ustanowić połączenie. Rozwiązanie HP w porównaniu do konkurencji wyróżnia się na plus, jest bardo intuicyjne.

Dzięki zastosowaniu WiFi możliwe jest także drukowanie z telefonów. Szybkość w działaniu pomiędzy bezprzewodowym połączeniem, a kablem USB jest niezauważalna.

Koszty drukowania

Urządzenie wykorzystuje dwa tusze hp 655, czarny zdaniem producenta starcza na 350 stron, zaś kolorowy na 200 stron. Niska cena tuszy hp 655 z tego sklepu zapewnia niewysokie koszty eksploatacji drukarki. Jedna strona wydrukowana w czerni to koszt ok 10 gr za stronę oraz 16 groszy za kolor. Te wartości przewyższają tylko dużo droższe urządzenia. Jeżeli poszukujesz drukarki do domu lub małego biura, naprawdę ciężko obecnie jest o lepszą pozycję. Trzeba jednak pamiętać, że drukowanie odbywać się będzie w ograniczonych ilościach także producent zaleca liczbę do 200 stron miesięcznie – 1000 stron w trybie roboczym. Także jeżeli szukasz czegoś bardziej wytrzymałego i równie oszczędnego warto patrzeć na urządzenia kosztuje trzykrotnie więcej.