Moda na laserowe drukarki kolorowe

Zazwyczaj w przypadkach potrzeby doznania luksusu przychodzi wymóg poniesienia znacznych kosztów z tym związanych. Podobnie jest w przypadku, gdy chcemy kupić nową drukarkę do domu lub do małej firmy. Czy powinna to być kolorowa drukarka atramentowa, czy może drukarka laserowa kolorowa ? czy może wybrać pobliski punkt ksero ?.

Rodzaje drukarek na rynku

Współcześnie, wybór najpopularniejszych urządzeń domowego użytku, ogranicza się do dwóch typów: drukarki atramentowe oraz drukarki laserowe. Każde z nich wyróżnia także urządzenia wielofunkcyjne, pełniące rolę drukarki, ksera oraz koparki. Na początek należy zastanowić się, czego faktycznie potrzebujemy. Jeżeli będziemy potrzebowali funkcji kopiowania dokumentów, wybór jest wiadomy. Wybierzemy urządzenie łączące w sobie wszystkie cechy. Wartym zastanowienia się aspektem jest także to, co będziemy drukowali. Czy będą dokumenty tekstowe czy także grafiki i wykresy, a może spora ilość zdjęć ?. Do wyboru są dwa urządzenia atramentowe oraz laserowe. Przyjrzyjmy im się dokładniej.

Drukarki atramentowe

Nadal najpopularniejszy typ drukarek. Najtańsze modele zaczynają od kwoty 150 zł. Opcja drukowania w czerni nawet w tanich modelach jest bardzo dobrej jakości. W tym przypadku spełni swoją rolę w każdym domu, gdzie potrzebna jest prosta i tania drukarka. W przypadku chęci drukowania w kolorze sprawa wygląda trochę inaczej. Tanie modele kolorowych drukarek atramentowych, jakością druku będą stanowczo odbiegały od topowych modeli. Jeżeli chcielibyśmy drukować zdjęcia, musimy liczyć się z tym, że koszta drukarki zdolnej drukować dobre zdjęcia będzie wysoki. Eksploatacja takiego urządzenia także nie będzie tania. Każdy także słyszał o tuszach w drukarkach atramentowych i związanych z tym problemem. Gdy drukarka za długo będzie stała bez użytku, tusz zaschnie. Gdy często będzie wykorzystywane, trzeba będzie kupować nowe kartridże.

Niezaprzeczalne zalety drukarki atramentowej to cicha praca oraz znikome zużycie prądu. Wad jest sporo a najważniejsze to: drogie tusze i szybko kończące się pojemniczki, gdy dużo drukujemy. Cena wydruku jednej strony.

Kolorowe drukarki laserowe

Urządzenia, które są nieznacznie droższe od atramentówek. Ceny zaczynają się od ok. 250 zł. Drukowanie w czerni jest bardzo dobrej jakości, w zastosowaniach domowych, jak i mikro biurach spełniają oczekiwania większości użytkowników. Oczywiście mowa jest o monochromatycznych drukarkach i druku tylko w czerni. Najtańsze modele kolorowych drukarek laserowych – (dowiedz się więcej) zaczynają się od ok. 500 zł. Zalety tych drukarek to szybkość wydruku, niski koszt drukowania. Brak problemów z zasychającymi tuszami. Tanie proszki do uzupełnienia toneru, w przypadku potrzeby wymiany całego toneru, zależnie od modelu to koszt ok. 50 zł. Jedyną wadą może być wyższy pobór energii.