Tańsze tusze do drukarek? Co musisz o nich wiedzieć

Drukarki to w dzisiejszych czasach bardzo przydatne i pomocne urządzenia. Obecnie w większości domów na stałe pojawiły się drukarki laserowe, to jednak za standard uważa się drukarki atramentowe. Są niezbędne w wielu zadaniach związanych z pracą w biurze, urzędzie, szkole, a nawet w domu. Ich atutem jest na pewno cena zarówno zakupu jak i eksploatacji. Jeśli posiadamy drukarkę atramentową, będziemy musieli regularnie kupować tusz. Jest również potocznie nazywany nabojem lub atramentem. Przed zakupem urządzenia warto zrobić rozeznanie, ile kosztują materiały eksploatacyjne. Pomoże to uniknąć niemiłego zaskoczenia, ponieważ każdy posiadacz prędzej czy później będzie miał jedną zagwozdkę – jakie tusze do drukarek należy wybrać? – podpowiada ekspert z Dr Tusz.

Tańsze zamienniki są lepsze?

wydajne tuszeCzy lepiej jest wybrać zamienniki? Trudno na to pytanie odpowiedzieć. Na pewno jednakże zakup zamienników jest dużo tańszy. Są też efektywne i nie tracą na jakości, przy tym wychodzą bardzo ekonomicznie, dzięki czemu przy wykonywaniu dużej ilości druku, zachowują jednocześnie obniżone koszty. Wybierając takie tusze do drukarek, pozwala często na oszczędność. Są sprzedawane w specjalnych pojemnikach pasujących do różnych modeli drukarek, które mają różne pojemności. Oczywiście nie jest to regułą, jednak warto dokładnie przeczytać wszelkie opinie o danym producencie zamienników, ponieważ odpowiedni kartridż niekoniecznie musi pasować do Twojej drukarki.

Czym więc są kartridże?

Otóż najprościej mówiąc, kartridż jest pojemnikiem. W urządzeniach laserowych kartridż zawiera toner, natomiast w urządzeniach atramentowych wypełniony jest tuszem. Kartridże inaczej zwane są zasobnikami lub zbiorczymi pojemnikami z tuszem. Możemy znaleźć je nie tylko w drukarkach, ale również np. w kserokopiarkach. Pamiętajmy, aby w swojej okolicy zlokalizować skup kartridży, gdzie można zanieść zużyty element. W ten sposób chronimy środowisko naturalne przed degradacją