Tusz do drukarki brother – czy można na nim zaoszczędzić?

Drukarki to niezbędne wyposażenie każdego miejsca pracy, a często nawet domu. Regularne drukowanie zużywa bardzo dużo tuszu, co może przekładać się na duże koszty. Nie od dziś wiadomo, że oryginalne tusze swoje kosztują i może to sprawiać kłopoty. Z tego powodu często sięga się po ich zamienniki, które przyciągają swoją niską ceną. Dobrze jednak wiedzieć, że wraz z ceną maleje również jakość. Czy warto sięgać po takie zamienniki? I jak zaoszczędzić na tuszach? 

Tusze do drukarek Brother – czy zamienniki się opłacają?

Na rynku tuszów do drukarek Brother można znaleźć mnóstwo zamienników, które cieszą się dużą popularnością. Czy słusznie? Oryginalne tusze Brother produkowane są przez tych producentów, którzy produkują również swoje drukarki, więc są one w pełni kompatybilne i bezpiecznie dla sprzętu. Zamienniki produkowane są przez firmy zewnętrzne, które nie znają się na tych drukarkach, a co więcej, często nie mają nic wspólnego z robieniem drukarek. Przez to takie tusze mogą być po prostu niebezpieczne dla posiadanej drukarki i mogą doprowadzić do tego, że głowice się zapchają. Dodatkowo jakość ich wydruku jest o wiele gorsza, a kolory są blade. Są też mniej wydajne, przez co zadrukują mniej stron niż oryginalne tusze. Ich jedyną zaletą jest niska cena, która nie jest warta ryzyka.

tusze brother

Tusze do drukarki Brother – czy można na nich zaoszczędzić? 

Aby zaoszczędzić na tuszach, warto zacząć od wybrania odpowiedniej drukarki. Często te, które kosztują około 200 złotych, mają tusze, które kosztują niemal tyle samo. Wybierając drukarkę Brother, dobrze jest od razu, sprawdzić ile będą kosztowały tusze, dzięki temu w przyszłości nie będzie trzeba tyle płacić. Jeśli chce zaoszczędzić się na tuszach do drukarki, którą już się ma, to wtedy sprawdzonym i dobrym sposobem jest szukanie promocji. Częste przeglądanie stron internetowych pozwala wyłapać oryginalne tusze w dużo niższej cenie.