Wielofunkcyjne urządzenia laserowe — sprzęt dla profesjonalistów

Segment urządzeń wielofunkcyjnych osiągnął na tyle zadowalający poziom, że rozważanie zakupu takiego urządzenia stało się jak najbardziej słuszne. Tym bardziej, jeśli mowa o urządzeniach laserowych. Nie tylko firmy i przedsiębiorstwa decydują się na taką inwestycję, ale także coraz więcej prywatnych osób. Wyróżnia je przede wszystkim wysoka jakość wydruków oraz kultura pracy. Stosunek jakości do ceny także dyskwalifikuje atramentową konkurencję. Po kolei.

Kombajny biurowe, głównie produkowane są z myślą o dużej i częstej eksploatacji. Laser w tym wypadku jest bezkonkurencyjny. Średnia prędkość drukowania to, aż 30 stron na minutę. Oprócz tego fabrycznie wbudowany toner pozwala na wydruk, aż 700 stron. Każdy kolejny zakupiony po zużyciu osiąga fenomenalny wynik 1500 kartek.

Trzeba mieć na uwadze jeszcze jedną rzecz. Kolorowe urządzenia laserowe korzystają z systemu koloru CMYK. Skrót pochodzi od bazowych kolorów, czyli: cyan, magenta, yellow, key colour, czyli czarny. I tyle także znajduje się tonerów w drukarkach kolorowych. Nie co jednak się martwić. Tonery charakteryzują dużo większą trwałością niż tusze, więc nawet nieużywane przez kilka tygodni, nie ulegną awarii czy uszkodzeniom.

Czołowymi producentami urządzeń drukujących, zarówno atramentowych, jak i laserowych na rynku są: Canon, HP, Brother oraz Samsung. Na którego producenta się zdecydować? Tutaj nie ma łatwej odpowiedzi. Wszystko zależy od potrzeb i przeznaczenia urządzenia. Na ogół laserowe urządzenia wielofunkcyjnewięcej produktów znajdziesz na sklepie Dr Tusz, charakteryzują się dużo lepszą kulturą pracy i wydajnością, więc kluczowym argumentem wyboru mogą być możliwości konkretnego modelu, jak prędkość drukowania czy dostępność zamienników tonerów. Zapraszamy do wpisu o tym, dlaczego warto kupić drukarkę laserową, w którym wymienionych jest 5 najważniejszych argumentów.