Wszystko co musisz wiedzieć o Tonerach

Posiadając maszynę drukującą, możesz spodziewać się tego, że któregoś dnia nastąpi ten nieszczęsny moment w którym twoje urządzenie odmówi posłuszeństwa, bo zabraknie mu “paliwa”. Na myśl nasuwa się pytanie jaki wkład, do jakiej drukarki wybrać? W tym artykule dowiesz się wszystko co musisz wiedzieć na temat tonerów.

Czym są tonery i do jakiej drukarki je stosować?

sprawdzone tonery do drukowaniaBierze się za standard nazywanie tonerów, „suchym atramentem”, tonery to wymieszane w odpowiednich proporcjach mniejsze kulki szklane oraz większe kulki z termoplastycznej żywicy. Toner znajduje się w pojemniku będącym częścią mechanizmu drukującego, który stanowi oddzielny element drukarki. Drobiny tonera elektrostatycznie przenoszone są najpierw na bęben i papier, po czym zostają wygrzane i na powierzchnię arkusza zostaną wprasowane. Jeden nabój tonera wystarcza przeciętnie na tysiące stron wydruku.

Tylko w drukarkach laserowych stosuje się tonery, całkowicie inne od powszechnych tuszy używanych w drukarkach atramentowych. Dzięki szczególnej strukturze, umożliwiają one nanosić na papier wydruk metodą termiczną, stosowaną w laserowych urządzeniach drukujących.

Rodzaje tonerów do konkretnych drukarek

Jeśli chodzi o drukarki monochromatyczne zastosowanie jest trochę inne, stosuje się jedynie czarny toner, jednakże w kolorowych występują tonery w czterech podstawowych barwach w skrócie ,,CMYK’’ – Cyjan, Magenta, Yellow i Black. Przez pewien czas proszek tonerowy uzyskiwany był poprzez rozdrabnianie, ale dzięki obecnej technologii mamy możliwość na wytworzenie go w wyniku polimeryzacji cząstek chemicznych. Takie cząsteczki są mniejsze oraz mają podobne kształty, co było niemożliwe do osiągnięcia w procesie rozdrabniania.

Tonery do drukarek (szeroki wybór producentów) powinny być dostosowane do konkretnych wymagań danego sprzętu. Oznacza to, że nawet korzystając z zamienników, trzeba zwracać uwagę na to, czy spełniają wszystkie niezbędne normy oraz czy przeznaczone są dla określonego rodzaju urządzenia.

Generalnie rzecz ujmując dobre tonery do drukarek muszą być wydajne i drukować wszystko wyraźnie, bez żadnych kresek, nierówności.